22.8k
WKS Śląsk Futsal Wrocław
Zwycięstwo na inauguracje pucharu polski ! 1 rok temu | 16.12.2022, 07:38
Zwycięstwo na inauguracje  pucharu polski !

Na ostatni mecz w tym roku podopieczni Piotra Wysoczańskiego wybrali się do Jeleniej Góry, gdzie w niedzielę 11 grudnia w ramach 1 rundy Pucharu Polski zmierzyli się z miejscową Victorią.

Licznie zgromadzeni na trybunach kibice gospodarzy przybyli, aby zobaczyć w akcji tak uznaną markę jaką niewątpliwie jest zespół WKS Śląsk Wrocław - faworyt tego spotkania.

Zawodnicy Victorii niesieni dopingiem swoich fanów, sprawili niespodziankę już na początku meczu, strzelając bramkę w pierwszej minucie. Na odpowiedz trójkolorowych nie trzeba było długo czekać. Piłkę w siatce po indywidualnej akcji umieścił dobrze dysponowany tego dnia Andre Amorin. Niestety tego dnia nasz zespół grał bardzo niedokładnie, co pozwoliło Jeleniogórzanom kolejny raz wyjść na prowadzenie. Bramka ta sprawiła iż ekipa Roberta Rodziewicza uwierzyła w zwycięstwo nad wyżej notowaną drużyną WKS-u. Kolejny raz nie spodobało się to Andre który ustrzelił dublet doprowadzając do wyrównania w tym meczu. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 2-2.

W przerwie meczu zawodnicy Śląska usłyszeli kilka słów motywujących, ponieważ w  drugiej połowie zaczęli grać zdecydowaniej, co przełożyło się na zdobycz bramkową.

Gole strzelali tylko zawodnicy gości, dominując rywala. Dwukrotnie piłkę w sieci umieścił Gojlik, po jednym trafieniu dołożyli Dziubczyński i Gorczyca.

Mecz zakończył się wynikiem 2-6 dla Wrocławian i to oni cieszyli się z awansu do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Przeciwnika poznamy już niebawem. Będzie to natomiast ciekawe spotkanie, ponieważ od następnej rundy w grę wchodzą drużyny z pierwszej ligi oraz ekstraklasy.

Warto dodać iż nasza drużyna w tym roku nie zaznała jeszcze porażki, co jest dobrą prognozą na drugą część sezonu.

Victoria Jelenia Góra - WKS Śląsk Futsal  Wrocław 2 : 6 (2 : 2)

Lisowski, Rodziewicz - Andre x2, Gojlik x2, Dziubczyński, Gorczyca

Victoria Jelenia Góra: Mateusz Marceniuk, Łukasz Lisowski (kapitan), Anatolii Muzyka, Adrian Nowiński, Julian Rudnicki - Emil Orłowski, Artsiom Yeuchanka, Michał Wrzał, Grzegorz Słobodzian, Robert Rodziewicz. Trener: Robert Rodziewicz

WKS Śląsk Futsal Wrocław: Dawid Sasiela, Kamil Dziubczyński, Piotr Gorczyca (kapitan), Yevgeniy Shutyak, Andre Amorin -  Artem Lytvynenko, Daniel Gojlik, Anton Kachkov, Vladyslav Pashko Trener: Piotr Wysoczański