22.9k
WKS Śląsk Futsal Wrocław
Podsumowanie 4 kolejki 2 lata temu | 30.11.2021, 14:37
Podsumowanie 4 kolejki

Za nami 4. kolejka II Dolnośląskiej Ligi Futsalu, w której tylko EKO-POL AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego odniósł zwycięstwo i prowadzi w ligowej tabeli bez straty punktu.

Warto odnotować, że zielonogórzanie w dalszym ciągu oczekują na decyzję Komisji Gier PZPN co do losów nieodbytego spotkania z MTS Knurów.

Pozostałe mecze zakończyły się remisami. Jak już wiecie Wojskowi zremisowali 2:2 w Pyskowicach z tamtejszym FC Luxbor, a w Knurowie MTS po remisie 3:3 podzielił się punktami z AZS AWF Profi Sport Wrocław.

4. kolejkę rozpoczęliśmy w Knurowie, gdzie wszystko co ważne rozegrało się w pomiędzy 37 a 40 minutą. Strzelanie rozpoczęli wrocławianie za sprawą Oleha Vlasika, który w 10. minucie wyprowadził gości na prowadzenie, jednak po syrenie kończącej pierwszą połowę na tablicy wyników widniał wynik 2:1. Bramki dla knurowian zdobyli Mateusz Cybulski oraz Jakub Schreiber, który to pokonał własnego bramkarza. Po przerwie długo trwała wymiana ciosów, której kulminacja nastąpiła w ostatnich 180. sekundach meczu. Najpierw w 37 i 38 minucie AZS wyszedł na prowadzenie po bramkach Vlasika i Marcina Gołębiowskiego. Ale jak piszą na swoim profilu wrocławianie „znowu tracimy bramkę w ostatniej minucie”, a sprawcą remisu był Paweł Ziaja.

W niedzielę oglądaliśmy dwa mecze, w pierwszym z nich Akademicy z Zielonej Góry, bez większych kłopotów uporali się z Mundialem Żary, który po trzech meczach zamyka ligową tabele z zerowym dorobkiem punktowym. Mecz z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze, którzy już po 7. minutach prowadzili 2:0, a na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 3:1. Łupem bramkowym podzieli się Rafał Gronostaj zdobywca dwóch bramek oraz Maciej Eknot po stronie AZS-u i Krystian Seredyński zdobywca bramki dla Mundialu. Druga połowa meczu znowu rozpoczęła się od szybkiego trafienia Kornela Mużyłowskiego na 4:1. Wysokie prowadzenie gospodarzy ustawiło dalszą część meczu, w którym kibice zobaczyli jeszcze dwie bramki Kacpra Rysia (AZS) i Rafała Cyrana (Mundial) i mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Przypominamy, że w meczu FC Luxbor Pyskowice – WKS Śląsk Futsal Wrocław szerzej pisaliśmy wczoraj.

4. kolejka II Polska Liga Futsalu

MTS Knurów – AZS AWF Profi Sport Wrocław                                   3:3 (2:1)

EKO-POL AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Mundial Żary      5:2 (3:1)

FC Luxbor Pyskowice – WKS Śląsk Futsal Wrocław                           2:2 (0:1)

1.      EKO-POL AZS UZ Zielona Góra                  3             9             15:8

2.      WKS Śląsk Futsal Wrocław                         4             7             15:11

3.      AZS AWF Profi Sport Wrocław                  4             5             14:14

4.      MTS Knurów                                                  3             4             10:8

5.      FC Luxbor Pyskowice                                   3             2             9:12

6.      Mundial Żary                                                 3             0             6:16