22.8k
WKS Śląsk Futsal Wrocław
Mamy lidera! 2 lata temu | 24.11.2021, 09:15
Mamy lidera!

W 3. kolejce II Polskiej Ligi Futsalu gr. 3, nasi zawodnicy wybrali się na mecz do Żar, gdzie miejscowy Mundial debiutował przed swoją publicznością w ligowym meczu.

W 3. kolejce II Polskiej Ligi Futsalu, nasi zawodnicy wybrali się na mecz do Żar, gdzie miejscowy Mundial debiutował przed swoją publicznością w ligowym meczu.

Niedzielne spotkanie dobrze się ułożyło dla podopiecznych Damona Show, bowiem już po 14. minutach prowadziliśmy 3:0 po bramkach niezawodnych Jirki Mraza i Patryka Mendeli, trzecie trafienie dla Śląska było dziełem Dominika Skrzyńskiego.  Obrońca  gospodarzy tak niefortunnie interweniował, że pokonał swojego bramkarza. Do przerwy oglądaliśmy jeszcze dwa samobójcze trafienia. Najpierw w 15. minucie Mendela pokonał bezradnego w tej sytuacji Dawida Sasielę, a 29. sekund później jego vis a vis Mariusza Niedzielana pokonał Damian Adamowicz i Śląsk na przerwę schodził wygrywając 4:1.

W drugiej połowie gospodarze zagrali odważniej, a nasz trener dał szansę na dłuższy pobyt na parkiecie „młodym wilkom” m.in. Michałowi Offertowi i Kacprowi Antosowi. I chociaż gospodarze próbowali atakować i zagrozić bramce bronionej w drugiej połowie przez Jorge Marchante mecz cały czas był pod kontrolą naszych zawodników. Jak już zawodnikom Mundialu wydawało się, że złapali kontakt – po bramkach Skrzyńskiego – odpowiadał mu popularny „Mendi”, który po bramkach w 31. i 39. Minucie skompletował pierwszego w tych rozgrywkach hat-tricka.

Ostatecznie spotkanie Mundial Żary – WKS Śląsk Futsal Wrocław zakończyło się naszą wygraną 6:3, a kontekście remisu 4:4 w meczu FC Luxbor PyskowiceAZS AWF Profi Sport Wrocław oraz awarii autokaru MTS Knurów w drodze do Zielonej Góry na mecz z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego to „Wojskowi” zostali liderem tabeli grupy 3.

Kolejne spotkanie nasi futsaliści rozegrają w najbliższą niedzielę, 28 listopada o godzinie 18.00 w Pyskowicach.

Po meczu Damon Show pomimo wygranej nie krył rozczarowania postawą naszych zawodników „nie zagraliśmy najlepszego spotkania. Blisko 5. godzinna podróż odbiła się na dyspozycji moich zawodników. Najważniejsze dzisiaj było zwycięstwo i cieszę się, ze zdobytych 3. punktów. Zadowolony również jestem z debiutów Michała Offerta i Kacpra Antosa. Warto również pochwalić moich zawodników, że w drugiej połowie pomimo ambitnej gry Mundialu nie pozwolili gospodarzom na narzucenie swoich warunków gry i kontrolowali przebieg meczu do samego końca.”.

W odmiennych nastrojach wydawał się być prezes Mundialu, Jacek Mondorowicz, który po meczu mówił: „Cieszy mnie postawa drużyny, zwłaszcza druga połowa, w której zawodnicy uwierzyli we własne umiejętności. Grając wyżej i odważniej, zremisowaliśmy ją z faworytem rozgrywek 2:2. Przy większej naszej skuteczności, mecz mógłby zakończyć na „styku”. Nie chciałbym tutaj deprecjonować umiejętności drużyny Śląska Wrocław, bo w całym przekroju byli po prostu lepsi futsalowo.”

MUNDIAL  ŻARY – WKS ŚLĄSK FUTSAL WROCŁAW 3:6 (1:4)

0:1         Jiri Mraz (9’)

0:2         Patryk Mendela (12’)

0:3         Dominik Skrzyński (14’ – samobójcza)

1:3         Patryk Mendela (16’ – samobójcza)

1:4         Damian Adamowicz (17’ – samobójcza)

2:4         Dominik Skrzyński (24’)

2:5         Patryk Mendela (31’)