20.6k
WKS Śląsk Futsal Wrocław
Koniec pięknej przygody Śląska w Pucharach. 1 rok temu | 28.02.2023, 09:53
Koniec pięknej przygody Śląska w Pucharach.

Na 1/8 finału Pucharu Polski zakończyła się przygoda Śląska Wrocław. W środowym meczu podopieczni Piotra Wysoczańskiego ulegli pierwszoligowemu GKS Tychy wynikiem 4:7.

Ten sezon będzie z pewnością miło wspominany, tym bardziej że w poprzednich rundach WKS odprawiał ekstraklasowe drużyny, takie jak: AZS Uniwersytet Śląski Katowice czy Clearex Chorzów.

Wrocławianie mecz zaczęli jak zwykle, tracąc szybko bramkę bo już w 2 minucie. GKS poszedł za ciosem i po paru minutach na tablicy widniał wynik 0:2. Z upływem czasu „Trójkolorowi” coraz częściej dochodzili do głosu, brakowało natomiast skuteczności. Chwile później szybka kontra i mamy 0:3 dla Tyszan.

W końcu w 14 minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy strzela Stasiak.

Niestety niemal natychmiast bramkę na 1:4 strzelają goście.

12 sekund przed końcem bramkę „do szatni” zdobywa Gojlik.

Po przerwie gra Śląska wyglądała dużo lepiej. Okazji na zdobycie bramki było sporo, ale dobrze dysponowany tego dnia był bramkarz drużyny gości. Dwie szybko stracone bramki znowu oddaliły WKS od upragnionego awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Pod koniec meczu trener Piotr Wysoczański decyduje się wycofać bramkarza i grać w przewadze. Jak się później okazało była to bardzo dobra decyzja. Śląsk za sprawą Bondarenki i Gojlika strzela dwie bramki i na tablicy mamy wynik 4:6.

Ostatnie minuty to oblężenie bramki GKS-u. Niestety pare sekund przed końcem do pustej bramki strzelają goście i ustalają wynik meczu 4:7 na swoją korzyść.

Nadkomplet widzów którzy zebrali się w hali, mogli zobaczyć naprawdę dobry futsal w wykonaniu obu drużyn, a zawodnicy WKS potwierdzili, że awans do 1 ligi to z pewnością kwestia czasu.

Kibicom bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne mecze.