19.8k
WKS Śląsk Futsal Wrocław
3 punkty zostają we Wrocławiu! 1 rok temu | 14.03.2023, 22:53
3 punkty zostają we Wrocławiu!

Za nami mecz 13 już kolejki 2 Ligi, w którym WKS Śląsk Futsal Wrocław podejmował dobrze spisujący się w tym sezonie FC Luxbor Pyskowice. Spotkanie zapowiadało się jako hit kolejki ponieważ zespół który zainkasowałby 3 punkty będzie znacząco liczył się w walce o 1 miejsce premiowane awansem do 1 ligi.

Mecz nie zawiódł, obfitował w bramki dobre akcje i mnóstwo dobrych interwencji bramkarskich po obu stronach. Zakończył się wynikiem 5-1 na korzyść Wrocławian.

Od początku spotkania oba zespoły mocno zachowawczo, dużo gry w środku pola. Zarówno po stronie gospodarzy jak i gości kilka niedokładnych momentów, które mogły dać prowadzenie przeciwnikowi.

W 1 połowie Śląsk kilkukrotnie obijał słupki i poprzeczki bramki Luxboru. Blisko bramki byli Stasiak oraz Taranek.

W końcu w 17 minucie wynik spotkania na korzyść WKS otwiera wprowadzony chwile wcześniej Kampinos, a dwie minuty później prowadzenie po składnej akcji podwyższa Taranek.

Oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 2-0 dla gospodarzy.

2 połowę lepiej zaczęli goście, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce dobrze dysponowanemu Dudkowi. Podopieczni Piotra Wysoczańskiego, czekali na odpowiedni moment do kontry i w 24 minucie wykorzystując sytuacje podwyższyli prowadzenie na 3-0, dublet ustrzelił Taranek. Nie minęło 15 sekund, a dobry odbiór w środku pola zaliczył Chokheli, minął jednego obrońcę i umieścił piłkę w siatce.

W 31 minucie na 5-0 podwyższył Bondarenko.

Gości stać było tylko na honorowe trafienie po małym zamieszaniu w polu karnym, dobitkę wykorzystał Wołongiewicz.

Mecz zakończył się wynikiem 5-1 na korzyść Śląska, który przy porażce lidera wskoczył na 1 miejsce w tabeli i pewnie zmierza po awans do wyższej ligi. Aby tak się stało, musi wygrać ostatnie derbowe spotkanie z AZS AWF Profi Sport Wrocław.